Życzenia - Wielkanoc 2018

Z otchłani śmierci, z ciemności grobu, jakby z niebytu wychodzi Pan jako Zwycięzca, Światłość świata, prawdziwe Życie. On, KTÓRY JEST wczoraj, dzisiaj i jutro.

Jego zmartwychwstanie dane jest nam jako łaska człowiekotwórcza. Napełnia nas Bożym Duchem, przemienia, uświęca, byśmy rośli do wysokości Królestwa Bożego.

Ewangelia Zmartwychwstania kształtuje również polską kulturę. Dzięki temu nasza Ojczyzna, nawet w czasach dziejowych dramatów i pogrzebanej suwerenności mogła trwać w nadziei powstania i odrodzenia.

Niech Zmartwychwstały Pan będzie naszą mocą w zmaganiu z grzechem, słabością i tym wszystkim co nas zniewala.

Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi nam wszystkim i całej Ojczyźnie w 100. rocznicę odzyskania niepodległości.

ks. Andrzej ? proboszcz