Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach

Proboszcz parafii

ulaczykKs. dr Andrzej Ulaczyk

Urodził się 10 lutego 1965 r. w Samułkach Dużych (parafia Strabla). Uczył się w Szkole Podstawowej w Samułkach i Mulawiczach, później w Liceum Mechanicznym  w Bielsku Podlaskim (1979 – 1983). Po jego ukończeniu wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

11 czerwca 1989 roku przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. bpa Władysława Jędruszuka i został wikariuszem w parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Bielsku Podlaskim. W 1990 roku otrzymał na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim tytuł magistra teologii z zakresu historii Kościoła, a rok później podjął tam specjalistyczne studia najpierw na Wydziale Teologicznym, później na Wydziale Nauk Społecznych. Studia ukończył w 1996 r. otrzymując tytuł doktora nauk humanistycznych z zakresu socjologii.

Następnie wykładał katolicką naukę społeczną i psychologię pastoralną w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie, Kolegium Teologicznym w Drohiczynie, a od 2006 r. socjologię w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, w której pełnił także funkcję rektora.

W tym samym czasie był dyrektorem Uniwersytetu Ludowego w  Drohiczynie, wikariuszem parafii w Brańsku oraz proboszczem parafii w Łubinie Kościelnym (2004 – 2006). Od 2007 roku  jest proboszczem parafii św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach.

Na początek strony...