Ogłoszenia duszpasterskie z 26 listopada 2023 r.

(Niedziela - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata)

Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi można uzyskać odpust zupełny.

Od wtorku do czwartku (28 - 30 listopada) w naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy nabożeństwo adoracyjne połączone z duchowym przygotowaniem do Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte (wtorek, środa, czwartek) o godzinie 9, 12 i 17. Każdego dnia możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W czwartek  (30 listopada) obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Andrzeja Apostoła, głównego patrona naszej parafii. Suma odpustowa o godzinie 12.

Rekolekcje przeprowadzi ks. Zbigniew Król, misjonarz posługujący w Obwodzie Królewieckim.

Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu:
            godz. 10 - 11    Szczepany, Zakrzewo, Tworki
            godz. 11 - 12    Kalinówka, Sasiny
            godz. 16 - 17    Wyszki
            godz. 10 - 11    Mieszuki, Warpechy Nowe
            godz. 11 - 12    Warpechy Stare, Łubice, Łuczaje, Kowale
            godz. 16 - 17    Ks. Rekolekcjonista
            godz. 10 - 11    Niewino Borowe, Niewino Leśne
            godz. 11 - 12    Pulsze
            godz. 16 - 17    Grupa modlitewno - muzyczna

W piątek (pierwszy miesiąca) nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicy w Pulszach o godzinie 15, w kościele parafialnym o godzinie 17.

W piątek od godziny 9 nawiedzenie chorych z posługą sakramentalną w następującym porządku: Kowale, Łubice, Wyszki, Pulsze Kolonie, Sasiny,  Szczepany, Niewino Borowe, Niewino Leśne, Mieszuki, Pulsze.

W sobotę (pierwsza miesiąca) nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godzinie 7 (różaniec o godzinie 7, Msza św. 7.30).

W przyszłą niedzielę początek Adwentu i nowego roku liturgicznego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godzinie 9 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do sumy. O godzinie 11.45 modlitwa różańcowa prowadzona przez koła różańcowe.

Modlitwy wypominkowe - w poniedziałek po Mszy świętej porannej, wtorek - czwartek od godziny 8.30 do Mszy świętej.

Caritas Diecezji Drohiczyńskiej rozprowadza Torby "Od Serca", które możemy zabrać do domu i wypełnić podstawowymi artykułami żywnościowymi i środkami czystości. Z przyniesionych przez nas darów do następnej niedzieli - I Niedzieli Adwentu, przygotowane będą przez Caritas paczki dla potrzebujących.