Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies
Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

logoParafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach

Ogłoszenia duszpasterskie z 11 lutego 2024 r.

(VI Niedziela zwykła)

Dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Po Mszy św. odprawianej o godzinie12.15 będzie udzielony sakrament namaszczenia chorych.

Dzisiaj rozpoczyna się 57. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (11-17 lutego).

W środę wypada Środa Popielcowa. W tym dniu rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem  posypania głów popiołem w kościele parafialnym o godzinie 9 i 17, w kaplicy w Pulszach o godzinie 10.45.

W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post. Wstrzemięźliwość oznacza powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych, a post oznacza ograniczenie ilości przyjmowanego pokarmu do jednego sycącego posiłku w ciągu dnia.
Prawem o wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych są związane osoby, które ukończyły czternasty rok życia, zaś prawem o poście są związane wszystkie osoby pełnoletnie, aż do rozpoczęcia sześćdziesiątego roku życia.

Droga Krzyżowa w piątek po Mszy św. o godzinie 18.

Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 8.40 i 12.00.

Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 23 - 25 lutego. Poprowadzi je ks. Adam Niewęgłowski.

Za udział w rekolekcjach, Drodze Krzyżowej (każdego dnia w roku) oraz nabożeństwie Gorzkich Żali w Wielkim Poście przysługuje odpust zupełny. Wymagane jest zachowanie zwyczajnych warunków odpustu, do których należą:
- stan łaski uświęcającej,
- przyjęcie Komunii świętej,
- odmówienie modlitwy w intencjach Ojca Świętego (Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo lub innej modlitwy według własnego uznania),
- wykluczenie wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego,
- wykonanie czynności związanej z odpustem:

w przypadku rekolekcji                  - udział w rekolekcjach przez 3 dni,
w przypadku Drogi Krzyżowej        - odprawienie Drogi Krzyżowej,
w przypadku Gorzkich Żali             - pobożny udział w nabożeństwie Gorzkich Żali.
Na początek strony...