Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies
Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

logoParafia Rzymskokatolicka p.w. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach

Boże Narodzenie A.D. 2020

20. 12. 25

Dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba. I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy. (Credo)

 

W pełni czasu, pokornie pochylamy głowy nad misterium Bożego Narodzenia. Wszechmocny, Odwieczny Bóg przyszedł do swego ludu jako narodzone z Maryi Dziecię, któremu nadano imię Jezus. Najcenniejszy dar niebios przyszedł na świat w szopie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. Znakiem obecności Boga wśród ludzi stało się Niemowlę owinięte w pieluszki i złożone w żłobie.

Zadziwiamy się, jak pierwsi świadkowie narodzin Mesjasza, Jego uniżeniem się i miłością do wszystkich, zaczynając od najuboższych, najsłabszych.

Staramy się poddawać swoją wolę Jego zbawczym planom, jak Maryja z Józefem, gotowi wypełniać wszystkie polecenia "z góry", aby wola Boża się wypełniała.

Nikt z nas nie zna jutra. Z Jezusem Chrystusem przyszłość jawi się nam pełna nadziei na ostateczne zwycięstwo prawdy, dobra, miłości. A to daje prawdziwą radość, której wszystkim życzę na czas Świąt i cały Nowy Rok.

Proboszcz Andrzej

Na początek strony...