Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Wyszkach

"Zbawiciel nasz podczas Ostatniej Wieczerzy, tej nocy, kiedy został wydany, ustanowił eucharystyczną Ofiarę Ciała i Krwi swojej, aby w niej na całe wieki, aż do swego przyjścia, utrwalić Ofiarę Krzyża i tak umiłowanej Oblubienicy - Kościołowi powierzyć pamiątkę swej Męki i Zmartwychwstania: sakrament miłosierdzia, znak jedności, węzeł miłości, ucztę paschalną, w której pożywamy Chrystusa, w której dusza napełnia się łaską i otrzymuje zadatek przyszłej chwały" (KKK 1323)

Tak w jednym ze wstępnych artykułów Eucharystię definiuje Katechizm Kościoła Katolickiego. Szczególnie istotne, a zarazem piękne są określenia Eucharystii jako znaku jedności, węzła miłości i sakramentu miłosierdzia. Świętem tego sakramentu i pewnego rodzaju publiczną demonstracją jest Uroczystość Bożego Ciała, kiedy to w procesji Jezus Chrystus w postaci Chleba wychodzi na ulice miast, miasteczek i wsi, aby objawić swoją miłość. Po czasach pandemii znów mogliśmy bez ograniczeń uczestniczyć w tym uroczystym pochodzie i dać świadectwo swojej wiary, mogliśmy też oddać cześć naszemu Panu i Zbawcy. Przy pięknej pogodzie, wielu z nas z radością wzięło udział w tej cudownej uroczystości.

Poniżej link do zdjęć

Autor zdjęć - P. Eugeniusz Warpechowski