Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies
Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

logoParafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - 31 maja 2018 r.

18. 06. 10

?A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: ?Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje?. Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im mówiąc: ?Pijcie z niego wszyscy, bo to moja krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów?? (Mt 26, 26 ns).

Wszyscy wierzący w Chrystusa  znają te słowa. Na każdej Eucharystii wypowiadane przez kapłana pozwalają spotkać się z żywym i prawdziwym Synem Bożym.

Czasami o tym zapominamy i nie traktujemy Bożego Ciała tak, jak powinniśmy. To miedzy innymi dlatego tak często zdarzały się w historii i zdarzają się obecnie tzw. cuda eucharystyczne.

Okazją do wynagrodzenia za wszystkie znieważenia i profanacje jest w ciągu roku liturgicznego Uroczystość Bożego Ciała.

Zawsze jest to radosne i piękne święto. Tak też było w tym roku. Licznie zgromadzona społeczność naszej parafii i wielu gości uczestnicząc we Mszy Świętej oraz uroczystej procesji włączyła się w akt uwielbienia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Miało to szczególny wyraz przy czterech ołtarzach-stacjach pięknie ustrojonych i udekorowanych w wymowne symbole i kwiaty.

Wszystkim wiernym, uczestnikom procesji oraz autorom ołtarzy należą się słowa wdzięczności i uznania. Niech wszystkim błogosławi Pan Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie.

Autor zdjęć - Eugeniusz Warpechowski

Na początek strony...