Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies
Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

logoParafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach

Pan rzeczywiście zmartwychwstał i ukazał się Szymonowi (Łk 24, 34)

21. 04. 03

W Święto Wielkanocne pozdrawiam moich kochanych parafian najstarszym, sięgającym czasów apostolskich, wyznaniem wiary w Zmartwychwstałego Pana.

Rzeczywiście zmartwychwstał!

To wyznanie przez dwa tysiąclecia dawało siłę chrześcijanom w czasie prześladowań, w czasach wytężonej pracy nad budowaniem bardziej sprawiedliwego, odpowiadającego godności ludzkiej ładu społecznego, w czasach wojen i pokoju.

Także w naszej dobie, gdy jesteśmy przygnębieni codzienną liczbą zgonów na oddziałach szpitalnych z powodu pandemii, zmęczeni lękiem o zdrowie i życie własne, i bliskich, musimy wołać z mocą: Pan rzeczywiście zmartwychwstał! Ukazał się Szymonowi jako Zwycięzca śmierci, piekła i szatana. Przez Jezusa Chrystusa śmierć, nawet tak okrutna jak krzyżowa, otwiera nowy rozdział życia w Królestwie nie z tego świata. Umieranie z Chrystusem nie jest "stratą" lecz "zyskiem", bo wprowadza nas w Zmartwychwstanie i życie wieczne w Bogu.

Niech ta wiara będzie mocnym fundamentem naszej codziennej egzystencji i niewyczerpanym źródłem wewnętrznego spokoju i radości.

Ks. Andrzej

Wielkanoc 2021

Na początek strony...