Ta strona używa plików cookies.
Polityka Cookies
Jak wyłączyć cookies? ROZUMIEM

logoParafia Rzymskokatolicka pw. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach

Wprowadzenie ks. Edwarda Sitnika na proboszcza parafii wyszkowskiej

21. 07. 19

Zdjęcia z uroczystości

Na mocy dekretu Jego Ekscelencji Piotra Sawczuka, biskupa ordynariusza diecezji drohiczyńskiej, nowym proboszczem naszej parafii został wyznaczony  ks. kan. dr Edward Sitnik, dotychczasowy wiceoficjał Drohiczyńskiego Sądu Biskupiego. Jakkolwiek nowy ks. Proboszcz objął swój urząd zgodnie z wolą Biskupa Ordynariusza w poniedziałek 12 lipca 2021r., to uroczyste wprowadzenie, którego dokonał dziekan dekanatu bielskiego ks. Kanonik Ryszard Zalewski, odbyło się podczas porannej Mszy św. w dzisiejszą niedzielę 18 lipca.  Na początku pierwszej niedzielnej Mszy św. nowego ks. proboszcza życzeniami i kwiatami przywitali przedstawiciele wspólnoty parafialnej.

Następnie ks. dziekan odczytał treść dekretu biskupa drohiczyńskiego, ustanawiającego ks. Edwarda nowym proboszczem parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Wyszkach. W homilii przypomniał również, że posługa proboszcza, to nie tylko administrowanie parafią w imieniu biskupa, ale przede wszystkim przewodzenie danej wspólnocie parafialnej, jako pasterz, który prowadzi powierzony sobie lud drogami ewangelii. To sprawowanie sakramentów świętych, w tym najważniejszego z nich - Eucharystii. Po homilii, nowy proboszcz złożył osobiście wobec zgromadzonych w kościele wiernych uroczyste wyznanie wiary katolickiej. Oznajmił także, że powierzony sobie lud boży będzie prowadził i nauczał zgodnie z Tradycją Kościoła i dogmatami - przysięgę wierności, odnawianą przez kapłana za każdym razem przy obejmowaniu urzędu w Kościele. Nasz nowy ks. proboszcz przy tej okazji zawierzył swoją posługę w naszej parafii Bożej Opatrzności; prosił również swoją nową owczarnię o modlitwę w intencji jej nowego duszpasterza.  Zapewniając o modlitewnym wsparciu życzymy ks. Edwardowi, aby wpatrzony w Chrystusa Dobrego Pasterza, prowadził powierzonych sobie parafian do wiekuistego zbawienia.

Tekst i zdjęcia - Eugeniusz Warpechowski

Na początek strony...